کد خبر : 21130
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴

مرگ مشکوک دانشجویان دانشگاهی در اهواز ادامه دارد

با وجود اینکه ۱۱ روز از انتشار خبر خودکشی دانشجویان دانشگاه شهید چمران گذشته بار دیگر خبر فوت دو دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اهواز نگرانی در جامعه علمی و شهروندان به وجود آورد.

مرگ مشکوک دانشجویان دانشگاهی در اهواز ادامه دارد

به گزارش رکنا، صبح امروز جسد بی جان مرحوم ماجد سیاحی دانشجوی ورودی ۹۵ رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در یکی از کلاس های درس این دانشکده پیدا شد. حضور اورژانس و انتقال وی به بیمارستان هم متاسفانه نتوانست جان او را نجات دهد. هنوز جزییات بیشتری از علت درگذشت این دانشجو اعلام نشده است.

این اتفاق تلخ در حالی رخ‌ میدهد که شب گذشته نیز خانم فاطمه ارسطو دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز جان خود را از دست داده بود.

پیش از ظهر امروز خبری مبنی بر مرگ دو دانشجو اما این بار در دانشگاه علوم پزشکی اهواز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

اما فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در توضیح خبرفوت این دو دانشجو گفت: روز گذشته یک دانشجوی پسر رشته داروسازی در کلاس درس بدون علائم تنفسی و قلبی پیدا شده و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شده و عملیات CPR (احیای قلبی، ریوی) انجام گرفت اما نتیجه‌ای نداشت و دانشجو فوت شده بود.

وی افزود: همچنین یک دانشجوی دختررشته پزشکی نیز فوت شده که خانواده وی درهنگام بیدار کردن وی از خواب متوجه مرگ فرزندشان می‌شوند.

ابول نژادیان عنوان کرد: علت فوت این دانشجویان در دست بررسی است و کمیته بحران با حضور جمعی از پزشکان در دانشگاه تشکیل شده و موضوع در حال بررسی و پیگیری است

دو هفته گذشته نیز دو نفر از دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز یکی به دلیل خودکشی جان داد و دیگری پیکر بی جانش در ساختمانی نیمه کاره پیدا شد.

یک فعال فضای مجازی درباره فوت مشکوک یک دانشجو در اهواز در اینستاگرام نوشت:

دانشجوی پزشکی فوت شده در خوابگاه دانشگاه جندی شاپور اهواز، در شیراز تشییع و به خاک سپرده شد.

صبح دوشنبه ۵ آذر، پیکر محمد سعید محمدی دانشجوی پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز، با حضور جمعی از همکلاسی ها و خانواده اش در  شیراز تشییع و در  دارالرحمه این شهر به خاک سپرده شد.

روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این خصوص توضیح داده است: “حوالی ساعت ۱۰ روز شنبه، سوم آذرماه ۹۷، پس از اطلاع از فوت مرحوم محمد سعید محمدی، دانشجوی رشته پزشکی، ورودی سال ۹۲، توسط مسئول شیفت خوابگاه، مراتب سریعا به اطلاع مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ و همچنین مدیریت حراست دانشگاه و مسئولین معاونت فرهنگی و دانشجویی رسانده شد.

پس از حضور سریع مرکز فوریت های پزشکی و تایید فوت توسط اورژانس ۱۱۵، با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته شد و با حضور مدیر حراست، معاون فرهنگی دانشجویی، مدیر امور دانشجویی و سایر کادر امور خوابگاه ها صورتجلسه توسط پلیس تهیه و جنازه به  پزشکی قانونی انتقال داده شد.

علت فوت توسط پزشکی قانونی در حال بررسی است.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی شب گذشته یکی از دانشجویان دختر دانشگاه جندی شاپور اهواز که ورودی سال ۹۱ بوده‌ جان خود را از دست می‌دهد و صبح امروز، جسد بی جان م. سیاحی دیگر دانشجوی این دانشگاه (ورودی سال ۹۵ رشته داروسازی) در یکی از کلاسهای درس پیدا شده است.

ماه گذشته نیز جسد دو دانشجوی این‌ دانشگاه در خوابگاه و یک خیابان اهواز کشف شد و به گفته معاون‌ این دانشگاه، دانشجوی دیگری اقدام به خودکشی کرده بود‌

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.